Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Acronis

Acronis

Acronis International GmbH, kısaca Acronis olarak anılır, şirket merkezi Schaffhausen, İsviçre'de ve global merkezi Singapur'da bulunan küresel bir teknoloji şirketidir. Acronis, yedekleme, olağanüstü durum kurtarma ve güvenli dosya senkronizasyonu ve paylaşımı ve veri erişimi için şirket içi ve bulut yazılımı geliştirir. Acronis'in dünya çapında 18 ofisi bulunmaktadır. Ar-Ge merkezleri Acronis Labs, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri ve Singapur'da bulunmaktadır. Acronis, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Singapur, Japonya ve Almanya dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında Bulut veri merkezlerine sahiptir.

Acronis, 2001 yılında Serguei Beloussov, Ilya Zubarev, Stanislav Protassov ve Max Tsyplyaev tarafından SWsoft bünyesinde ayrı bir iş birimi olarak kuruldu. 2003 yılında, Acronis ayrı bir şirket olarak bölündü. Şirket, disk bölümleme ve önyükleyici yazılımına odaklanmaktan, disk görüntüleme teknolojisine dayalı yedekleme ve felaket kurtarma yazılımına odaklanmaya geçti.

2006'da SWsoft, SWsoft Plesk 8.1 kontrol paneli yazılımı için Acronis True Image Server'ı yeniden satmak üzere Acronis ile ortaklık kurdu. Yazılım bağımsızdır ve hizmet sağlayıcıların özel barındırma paketleri ile yedekleme ve kurtarma özellikleri sunmasını sağlayan diğer kontrol panelleriyle birlikte çalışır.

Eylül 2012'de Acronis, Acronis Access Advanced'i oluşturan yazılımı satın alarak Acronis'in Apple dahil olmak üzere mobil cihazları kurumsal ortamlara entegre etmesine izin veren GroupLogic Inc.'i satın aldı. Satın alma, Acronis'in mobil cihazlarda veri korumasını genişletti. GroupLogic, Acronis'in müşteri tabanına erişim kazandı.

Mayıs 2013'te, kurucu ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı Serguei Beloussov, diğer girişimler üzerinde çalıştıktan sonra CEO olarak geri döndü. Aynı yılın Aralık ayında, Acronis resmi bir araştırma ve geliştirme kanadı olan Acronis Labs'ın başlatıldığını duyurdu.

Acronis, 2014 yılında Network Computing Awards'ta Yılın Mobilite Ürünü ödülünü kazandı. Acronis, 2014 yılında bir bulut yedekleme şirketi olan BackupAgent'ı ve bir felaket kurtarma yazılımı şirketi olan nScaled'i satın aldı.

Acronis aracılığıyla Küresel Ortak Programı Mart 2015'te başlatıldı. Program, ortak şirketlere Acronis AnyData Engine'e erişim sağlar. Yine 2015'te Acronis, En İyi Yedekleme ve Felaket Kurtarma Satıcısı dalında ChannelPro Readers' Choice Ödülü'nü kazandı. Temmuz 2015'te Acronis, Acronis Backup Cloud'u ProfitBrick'in bulut bilişim platformu için kullanılabilir hale getirmek için ProfitBrick ile bir ortaklık duyurdu. 2019'da Acronis'in ROKiT Williams F1 Takımına ve SportPesa Racing Point'e sponsor olacağı açıklandı. Acronis, 2019 Asya-Pasifik Stevie Ödülleri'nde Teknoloji Geliştirmede Yenilikçilik Ödülleri kategorisinde Altın Stevie Ödülü sahibi oldu.

2019'da şirket, Microsoft Hyper-V ve Azure bulut ve sanallaştırma araçlarını güvence altına alma yaklaşımına sahip 5nine Software'i satın aldı. 2020'de şirket, uç nokta Veri Kaybını Önleme Satıcısı DeviceLock'u satın aldı. Acronis baş sorumluları (2019'da Steiner, 2020'de Magdanurov), zaman içinde her iki yazılım ürün hattının yeteneklerini Acronis Cyber ​​Cloud Solutions portalına entegre etme planlarını doğruladı.

Daha fazla bilgi için:

https://www.acronis.com/

 

Office Eğitim Kurumsal Hiz.Teknoloji Dan.Ltd.Şti.

E-bülten Aboneliği

Haber, Duyuru, ve her türlü gelişmeden haberdar olmak için e-bülten aboneliğini yaptırınız