Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Amazon

Amazon

Amazon Web Services (AWS), Amazon'un isteğe bağlı bulut bilişim platformları ve uygulama programlama arayüzleri sağlayan bir yan kuruluşudur. Temmuz 2002 tarihinde kurulmuş olup kullandıkça öde esasına göre kişilere, şirketlere ve hükümetlere bulut bilişim web hizmetleri, çeşitli temel soyut teknik altyapı ve dağıtılmış bilgi işlem yapı taşları ve araçları sağlamaktadır. AWS'nin sanal bilgisayar sürümü, donanım merkezi işlem birimleri ve işleme için grafik işleme birimleri dahil olmak üzere gerçek bir bilgisayarın özniteliklerinin çoğunu taklit etmektedir.

AWS teknolojisi, dünya genelindeki sunucu çiftliklerinde uygulanır ve Amazon yan kuruluşu tarafından sürdürülür. Ücretler, abone tarafından seçilen kullanım, donanım, işletim sistemi, yazılım veya ağ özellikleri, gerekli kullanılabilirlik, yedeklilik, güvenlik ve hizmet seçeneklerinin bir kombinasyonuna dayanır. Aboneler tek bir sanal AWS bilgisayarı, özel bir fiziksel bilgisayar veya her ikisinin kümeleri için ödeme yapabilir. Abonelik sözleşmesinin bir parçası olarak Amazon, abonelerin sistemleri için güvenlik sağlar. AWS, 6'sı Kuzey Amerika'daki dahil olmak üzere birçok küresel coğrafi bölgeden çalışır.

Amazon, AWS'yi abonelere gerçek bir fiziksel sunucu grubu oluşturmaktan daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde büyük ölçekli bilgi işlem kapasitesi elde etmenin bir yolu olarak pazarlamaktadır. Tüm hizmetler kullanıma göre faturalandırılır, ancak her hizmet kullanımı çeşitli şekillerde ölçer. Synergy Group'a göre, 2017 itibarıyla AWS tüm bulutların (IaaS, PaaS) %34'üne sahipken, diğer üç rakibi olan Microsoft, Google ve IBM  sırasıyla %11, %8 ve %6'sına sahiptir.

Daha fazla bilgi için:

https://aws.amazon.com/

 

Office Eğitim Kurumsal Hiz.Teknoloji Dan.Ltd.Şti.

E-bülten Aboneliği

Haber, Duyuru, ve her türlü gelişmeden haberdar olmak için e-bülten aboneliğini yaptırınız