Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Broadcom

Broadcom

Broadcom Inc., çok çeşitli yarı iletken ve altyapı yazılım ürünlerinin Amerikalı bir tasarımcısı, geliştiricisi, üreticisi ve global tedarikçisi, halka açık bir anonim şirkettir. Broadcom'un ürün sunumları veri merkezi, ağ, yazılım, geniş bant, kablosuz ve depolama ve endüstriyel pazarlara hizmet vermektedir.

Tan Hock Eng şirketin başkanı ve CEO'sudur. Şirketin merkezi San Jose California'dadır. Avago Technologies Limited, Ocak 2016'da satın aldıktan sonra Broadcom Corporation adının Broadcom bölümünü aldı. Eski Avago'yu temsil eden senedi sembolü AVGO artık yeni birleştirilmiş varlığı temsil ediyor. Broadcom Corporation hisse senedi sembolü BRCM kullanımdan kaldırıldı.

Broadcom, özellikle ileri teknoloji alanındaki diğer önde gelen şirketlerle uzun bir kurumsal şirket işlemleri (veya işlem girişimi) geçmişine sahiptir.

Ekim 2019'da, Avrupa Birliği, Avrupa Birliği Rekabet Yasasını ihlal ettiği iddia edilen rekabete aykırı ticari uygulamalarla ilgili olarak Broadcom'a karşı geçici bir antitröst kararı yayınladı.

Şirket aslında 1961 yılında Hewlett-Packard yarı iletken ürünleri bölümü olarak kuruldu. Bölüm 1999'da Agilent Technologies'in bir parçası olarak Hewlett-Packard'dan ayrıldı. KKR ve Silver Lake Partners 2005 yılında Agilent Technologies'in yonga bölümünü 2.6 milyar dolara satın alarak Avago Technologies'i kurdu. Avago Technologies, G / Ç çözümleri birimini Ekim 2005'te PMC- Sierra'ya 42.5 milyon $ karşılığında satmayı kabul etti. Ağustos 2008'de şirket, 400 milyon dolarlık halka arz açtı. Ekim 2008'de Avago Technologies, Infineon Technologies'in Münih merkezli toplu akustik dalga işini 21.5 milyon € karşılığında satın aldı. Avago Technologies, 2009 yılında NASDAQ'da AVGO koduyla halka açıldı. Avago Technologies, optik çip ve bileşen tedarikçisi CyOptics'i Nisan 2013'te 400 milyon dolara satın alma anlaşmasını açıkladı. Satın alma Avago Technologies'in fiber optik ürün portföyünü genişletmeyi amaçlıyordu. Ekim 2013'te Avago Technologies, iki şirket arasındaki stratejik yatırım anlaşmasının bir parçası olarak bir güç elektroniği teknolojisi sağlayıcısı olan Amantys'e 5 milyon dolar yatırım yaptı. Avago Technologies, Aralık 2013'te LSI Corporation'ı satın alma anlaşmasını 6.6 milyar $ karşılığında açıkladı. Satın alma, Avago Technologies'in özel ürünlerden uzaklaşmasına ve yongalar, özellikle de veri merkezleri için depolama alanı içeren daha genel bir endüstriye taşınmasına yardımcı oldu.

Şirket, SSD kontrolör işini Mayıs 2014'te Seagate Technology'e sattı. Ağustos 2014'te şirket dokuzuncu en büyük yarı iletken şirketti. Avago Technologies, LSI'nın Axxia Networking işini 650 milyon dolara Intel'e satmayı kabul etti. Şirket ayrıca entegre devre tasarımcısı PLX Technology'yi 309 milyon dolara satın almayı kabul etti. Şubat 2015'te Avago Technologies Limited'in Emulex Corporation'ı hisse başına 8 $ nakit satın alma anlaşması yaptığı açıklandı.

Avago 28 Mayıs 2015 tarihinde Broadcom Corporation'i 37 milyar $ (17 milyar $ nakit ve 20 milyar $ hisse) satın alacağını açıkladı. Broadcom Ltd. olarak adlandırılacak olan birleşik şirketin yıllık geliri 15 milyar dolar ve piyasa değeri 77 milyar dolar olacak. Broadcom Corp., teknoloji danışmanlığı şirketi LexInnova'nın analizine göre, mobil, veri merkezi ve Nesnelerin İnterneti gibi sektörlerde Avago Technologies'in patent pozisyonunu önemli ölçüde güçlendirdi ve şirketi en büyük yarı iletken satıcıları arasında dokuzuncu en büyük patent sahibi yaptı. Şirketin internet sitesine göre işlem 1 Şubat 2016'da sona erdi.

2016 yılında Broadcom, Brocade İletişim Sistemleri ile birleşmeyi önerdi. Birleşme ABD Dış Yatırım Komitesi tarafından gözden geçirilmek üzere ertelendi. Broadcom, 2017'de yasal adresini Singapur'dan Delaware'e taşıyacağını açıkladı. Bu işlem, Broadcom Ltd.'den Broadcom Inc. olarak yeniden adlandırılan ana şirkete bağlanmıştır. 2016 öncesi birleşme Broadcom, Broadcom Corp., yeniden adlandırılan ana Broadcom Inc.'in tamamen sahip olduğu bir yan kuruluşu olarak kalmaktadır.

Kasım 2017 yılında Broadcom satın almak önerdi Qualcomm'un kurulu tarafından reddedildi $ 130 milyar, için. Başkan Trump, gözden geçirilen 117 milyar dolarlık birleşmeyi, ulusal güvenlik endişelerini dile getiren bir yürütme emriyle engelledi.

11 Temmuz 2018'de haber kaynakları Broadcom ve CA Technologies'in 18.9 milyar dolarlık satın alma şartlarını kabul ettiğini bildirdi ve 5 Kasım 2018'de Broadcom, CA Technologies'in satın alımını tamamladığını açıkladı.

9 Ağustos 2019'da, haber kaynakları Broadcom'un Symantec Corporation'ın (şu anda tüketici yazılımı kısmı NortonLifeLock olarak bilinen) kurumsal güvenlik işini 10,7 milyar dolar nakit olarak almaya karar verdiğini bildirdi. 4 Kasım 2019'da Broadcom, şirketin, Symantec adı ve markasının satın alımını tamamladığını açıkladı. 2019 yılında Broadcom, 2010'ların en iyi 5. hisse senedini,% 1.956'lık toplam getiri ile duyurdu.

Ekim 2019'da Broadcom, Avrupa Birliği tarafından rekabete aykırı olduğu iddia edilen uygulamaları durdurması emrini verdi.

7 Ocak 2020'de Accenture PLC Symantec'in 300 kişilik siber güvenlik hizmetleri bölümünü Broadcom'dan almayı kabul etti.

Şubat 2020'de Broadcom, dünyanın ilk Wi-Fi 6E istemci cihazı olan BCM4389'u duyurdu.

Daha fazla bilgi için:

https://www.broadcom.com/

 

Office Eğitim Kurumsal Hiz.Teknoloji Dan.Ltd.Şti.

E-bülten Aboneliği

Haber, Duyuru, ve her türlü gelişmeden haberdar olmak için e-bülten aboneliğini yaptırınız