Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Sophos

Sophos

Sophos Group, bir İngiliz güvenlik yazılım ve donanım şirketidir. Sophos, iletişim uç noktası, şifreleme, ağ güvenliği, e-posta güvenliği, mobil güvenlik ve birleşik tehdit yönetimi için ürünler geliştirir. Sophos, öncelikle 100 ila 5.000 kişilik kuruluşlara güvenlik yazılımı sağlamaya odaklanmıştır. Sophos birincil odak noktası olmasa da, ürün işlevselliğini göstermeyi amaçlayan ücretsiz ve ücretli antivirüs çözümleri (Sophos Home/Home Premium) aracılığıyla ev kullanıcılarını da korur. Şubat 2020'de Thoma Bravo tarafından satın alınana kadar Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gördü.

Sophos, Jan Hruska ve Peter Lammer tarafından kuruldu ve 1985 yılında ilk antivirüs ve şifreleme ürünlerini üretmeye başladı. 1980'lerin sonlarında ve 1990'larda, Sophos öncelikle Birleşik Krallık'ta çoğu kullanıcı için (özel veya ticari) kullanılabilen şifreleme araçları da dahil olmak üzere bir dizi güvenlik teknolojisi geliştirdi ve sattı. 1990'ların sonlarında Sophos, çalışmalarını antivirüs teknolojisinin geliştirilmesi ve satışına yoğunlaştırdı ve bir uluslararası genişleme programına girişti.

2003 yılında Sophos, istenmeyen posta önleme yazılımı geliştiren bir Kuzey Amerika yazılım şirketi olan ActiveState'i satın aldı. O zamanlar virüsler öncelikle spam e-posta yoluyla yayılıyordu ve bu, Sophos'un birleşik bir anti-spam ve antivirüs çözümü üretmesine izin verdi. 2006 yılında, Peter Gyenes ve Steve Munford sırasıyla Sophos'un başkanı ve CEO'su oldular. Jan Hruska ve Peter Lammer yönetim kurulu üyeleri olarak kalmaya devam ediyor. 2010 yılında Sophos'un çoğunluk hissesi Apax'a satıldı. 2010 yılında, Micro Focus International'da eski Grup CFO'su olan Nick Bray, Sophos'un CFO'su olarak atandı.

2011'de Utimaco Safeware AG (2008-2009'da Sophos tarafından satın alındı) Suriye gibi hükümetlere satış yapan ortaklara veri izleme ve izleme yazılımı sağlamakla suçlandı: Sophos bir özür bildirisi yayınladı ve söz konusu ortaklar ve bir soruşturma başlattı. 2012 yılında, Corel Corporation'ın eski CEO'su olan Kris Hagerman, Sophos'un CEO'su seçildi ve şirketin yönetim kuruluna katıldı. Eski CEO Steve Munford, yönetim kurulunun icracı olmayan başkanı oldu. Şubat 2014'te Sophos, ağ güvenliği ürünleri sağlayıcısı Cyberoam Technologies'i satın aldığını duyurdu. Haziran 2015'te Sophos, Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda 100 milyon ABD doları toplama planlarını açıkladı. Sophos, Eylül 2015'te FTSE'de işlem gördü.

14 Ekim 2019'da Sophos, ABD merkezli bir özel sermaye şirketi olan Thoma Bravo'nun, Sophos'u hisse başına 7,40 ABD Doları karşılığında satın almak için yaklaşık 3,9 milyar ABD Doları değerinde bir işletme değerini temsil ettiğini duyurdu. Sophos'un yönetim kurulu, teklifi şirket hissedarlarına oybirliğiyle önermek istediklerini belirtti. 2 Mart 2020'de Sophos, satın alma işleminin tamamlandığını duyurdu.

Daha fazla bilgi için:

sophos.trendtech.co/index

 

Office Eğitim Kurumsal Hiz.Teknoloji Dan.Ltd.Şti.

E-bülten Aboneliği

Haber, Duyuru, ve her türlü gelişmeden haberdar olmak için e-bülten aboneliğini yaptırınız