Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Veeam

Veeam

Veeam, Vmware ve Hyper-V sanal ortamları için yedekleme, felaket kurtarma ve sanallaştırma yönetimi yazılımları geliştiren özel bir bilişim teknolojileri şirketidir. Şirketin merkezi Baar, İsviçre'dedir. Şirket sanallaştırma üzerine yoğunlaşmaktadır ve "Veeam" ismi, İngilizce'de Sanal makine anlamına gelen virtual machine'in baş harfleri olan "VM"nin İngilizce fonetik telaffuzundan gelmektedir.

Veeam, 2006 yılında sahip oldukları BT yönetimi yazılımı şirketi Aelita Software Corporation'ı 2004 yılında Quest Software'e (şu anki sahibi Dell'dir) satan Ratmir Timashev ve Andrey Baronov tarafından kuruldu. Aelita'nın yönetim ekibinin bir kısmı da Veeam'e katılmıştır.
Veeam'in piyasaya sürdüğü ilk ürünler, sanal altyapı izleme, raporlama, analiz ve belgeleme araçları olan Veeam Monitor ve Veeam Reporter'dı. Şirket, 2007'de ücretsiz olarak piyasaya sürdüğü Sanal Makine yedek kopyalama ürünü FastSCP ile dikkatleri üzerine çekti. Bu ürün daha sonra Veeam'in donanım sanallaştırma için geliştirdiği veri koruma yazılımının tabanını oluşturmuştur.

Şirket, 2008 yılında sadece 10 çalışanıyla, veri tekilleştirme ve sıkıştırma ile oluşturulan artımlı yedekleme ve görüntü tabanlı çoğaltma sağlayan ilk Veeam Backup & Replication sürümünü piyasaya sürdü.

Veeam, veri koruma üzerine ilk konferansını 2014'te Las Vegas, Nevada'da düzenlemiştir.

2015 itibarıyla Veeam'in 2000'den fazla çalışanı ve Baar, İsviçre'deki merkezinin yanı sıra, EMEA için Paris, Fransa'da, Kuzey ve Güney Amerika için Columbus, Ohio'da, Orta Doğu için Dubai'de ve Asya-Pasifik için Sidney, Avustralya'da bulunan ofisleri de dahil olmak üzere 17 uluslararası ofisi vardır.

Daha fazla bilgi için:

veeam.trendtech.co

 

Office Eğitim Kurumsal Hiz.Teknoloji Dan.Ltd.Şti.

E-bülten Aboneliği

Haber, Duyuru, ve her türlü gelişmeden haberdar olmak için e-bülten aboneliğini yaptırınız