Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Watchguard

WatchGuard

WatchGuard Technologies Inc. olarak bilinen WatchGuard, Seattle, Washington merkezli bir ağ güvenliği satıcısıdır. Ürünleri, bilgisayar ağlarını kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımı gibi dış tehditlerden korumak için tasarlanmıştır.

WatchGuard, 1996 yılında Seattle Software Labs, Inc. adıyla kuruldu. İlk ürünü, WatchGuard Güvenlik Yönetim Sistemi adlı bir ağ güvenlik duvarıydı ve WatchGuard Firebox "bir kutuda güvenlik duvarı" güvenlik cihazının yanı sıra yapılandırma ve yönetim yazılımı içeriyordu. 1997 yılında şirket adını WatchGuard Technologies Inc. olarak değiştirdi. Temmuz 1999'da şirket NASDAQ'da halka açıldı. Ekim 2006'da şirket, özel sermaye şirketleri Francisco Partners ve Vector Capital tarafından 151 milyon dolara satın alındı ​​ve Bruce Coleman geçici CEO olarak getirildi. Ağustos 2007'de Joe Wang, Coleman'ın yerine şirketin daimi CEO'su oldu.

Mayıs 2014'te CEO Wang istifa etti ve yerini Francisco Partners'ın işletme ortağı olan geçici CEO Michael Kohlsdorf aldı. Nisan 2015'te Kohlsdorf'un yerine Prakash Panjwani CEO olarak geçti. Hem Panjwani hem de Kohlsdorf'un WatchGuard'ın yönetim kuruluna katıldığı açıklandı. Haziran 2016'da şirket, HawkEye G tehdit algılama ve müdahale teknolojisini Hexis Cyber ​​Solutions'tan satın aldı, şimdi KEYW Holding Corp.'un bir parçası olan Sensage. Ekim ayında şirket, ağ güvenliğini Wi-Fi ağlarına genişletmek için WatchGuard Wi-Fi Cloud'u piyasaya sürdü. Ağustos 2017'de WatchGuard, dizüstü bilgisayarların, sunucuların ve diğer cihazların güvenliğini sağlamak için kullanılan çok faktörlü kimlik doğrulama yazılımı sağlayıcısı Datablink'i satın aldı.

Ocak 2018'de şirket, bir alan adı sistemi hizmet sağlayıcısı olan Percipient Networks'ü satın aldı. Temmuz 2018'de şirket, işletmeler için çok faktörlü kimlik doğrulama güvenliği sağlamak üzere tasarlanmış AuthPoint adlı bir uygulamayı duyurdu. Mart 2020'de WatchGuard, ağ uç nokta güvenliği sağlayıcısı olan Madrid merkezli Panda Security'yi satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu. Anlaşma Haziran ayında tamamlandı.

Daha fazla bilgi için:

https://www.watchguard.com

 

Office Eğitim Kurumsal Hiz.Teknoloji Dan.Ltd.Şti.

E-bülten Aboneliği

Haber, Duyuru, ve her türlü gelişmeden haberdar olmak için e-bülten aboneliğini yaptırınız